Salon sieci Lee Cooper

Do października 2012 roku otwartych zostało w polskich centrach handlowych 6 sklepów Lee Cooper. Właściciel sieci w naszym kraju, firma Kamex II prowadzi rozmowy dotyczące otwarcia 4 kolejnych salonów, w Warszawie, Dębicy, Szczecinie i Lubinie.

Firma Kamex II sp. z o.o, sp. k  jest od 20 lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Lee Cooper w Polsce. Lee Cooper to globalna marka o ponad stuletniej obecności na światowych rynkach, o ugruntowanej pozycji. Jest to pierwsza europejska marka jeansowa – powstała w Londynie w 1908 r. Brand obecny jest w 80 krajach,  łącznie istnieje ponad 4 tys. punktów sprzedaży. Rocznie na świecie sprzedawanych jest ponad 5 milionów par spodni Lee Cooper.

Pierwszy sklep w Polsce powstał w 1992 r. w Częstochowie i istnieje do dziś. Lee Cooper jest kojarzony z odzieżą jeansową jednak w kolekcji znajdują się również produkty tj. koszule, swetry, kurtki, czapkach, koszulki, bluzy rękawiczki czy skarpetki. Obecnie w Polsce działa ponad 40 salonów pod logo Lee Cooper. Średnia powierzchnia salonów wynosi ok. 60-70 mkw. Zarówno sklepy partnerskie i firmowe usytuowane są w galeriach lub przy głównych ulicach. W 2011 r. otwarto 7 sklepów. Najbardziej pożądane przez spółkę są lokalizacje w centrach handlowych lub przy głównych ulicach handlowych w mieście. Lokale w galeriach handlowych powinny znajdować się w większych miastach, powyżej 200 tys. mieszkańców, w lokalizacjach gdzie dostępne są produkty innych firm denimowych. jednakże każda potencjalna lokalizacja jest brana pod uwagę oraz analizowana indywidualnie. Otwarcie salonów na zasadzie franczyzy proponowane jest klientom w wybranych lokalizacjach, wszelkie warunki negocjowane są indywidualnie.

Firma posiada sklep internetowy Lee Cooper. Ceny w e-sklepie są utrzymywane na takim samym poziomie jak w sklepach detalicznych. Ekspansją marki w Polsce zajmuje Bartosz Urbański.