Filip Gabryelczyk

Realizując projekt oświetlenia sklepu sieci Selgros w Gliwicach, firma Trilux zwróciła uwagę na korzyści, które przynosi umiejętne wykorzystanie profesjonalnego oświetlenia w przypadku obiektu handlowego.

– Rodzaj i jakość oświetlenia mają znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Dobrze dobrane światło daje możliwość wizualnego uatrakcyjnienia budynku i wyróżnienia go w przestrzeni. Sprzyja też wyznaczeniu lub podkreśleniu funkcji konkretnych stref i tym samym ułatwieniu użytkownikom poruszania się w określonym miejscu. Dla wielkopowierzchniowych marketów jest to szczególnie ważne – tłumaczy Filip Gabryelczyk, menedżer sprzedaży segment retail w firmie Trilux Polska sp. z o.o.

Dodatkowo, wykorzystanie technologii LED pozwala inwestorom na znaczne, nawet kilkudziesięcioprocentowe oszczędności, ze względu na zmniejszony pobór energii elektrycznej. Jednym z ważniejszych elementów projektu było zastosowanie opraw LED-owych na zewnątrz sklepu.

Dla uzyskania kompletnego efektu, działania prowadzone na zewnątrz budynku uzupełniono także o prace nad wewnętrznym oświetleniem obiektu. – Służyły one przede wszystkim odpowiedniemu wyeksponowaniu konkretnych rodzajów towarów, podkreśleniu ich barw i stworzeniu atmosfery sprzyjającej zakupom. W dziale mięsnym zastosowano naświetlacze z lampami sodowymi 50W i specjalnym filtrem, które nadają produktom ciepły, lekko różowy odcień. Dla odmiany, ryby oświetlono lampami metalohalogenkowymi o chłodnej barwie, odpowiedniej dla tego rodzaju artykułów. Aby stworzyć przyjazną atmosferę oraz podkreślić kolory produktów, w strefach z pieczywem, warzywami i owocami zainstalowano złote odbłyśniki wraz z lampami metalohalogenkowymi o ciepłej barwie – mówi Filip Gabryelczyk.

Więcej o projekcie w nowym wydaniu Shopping Center Poland.

Trilux Polska to partner i konsultant w zakresie wszelkich wyzwań dotyczących kreowania m.in. unikalnej przestrzeni handlowej z rozwiązaniami oświetleniowymi w roli głównej. Trilux powstał w 1912 roku w Niemczech. Więcej o projekcie w nowym wydaniu Shopping Center Poland.