Sklep Organic Farma Zdrowia

Po pierwszym półroczu 2012 roku Organic Farma Zdrowia ma blisko 19 mln zł przychodów (wzrost o 20 proc.) i 380 tyś. zł straty netto. Spółka poinformowała, że w trzecim kwartale przychody wzrosły o 17 proc., do 8,5 mln zł.

Sieć delikatesów z ekologiczną żywnością, zakłada, że ten rok zakończy z dwucyfrową dynamiką wzrostu przychodów.

Zarząd spółki poinformował, że wzrosty przychodów osiągane są przy stabilnej liczbie sklepów. Dlatego spółka skupia się raczej na poprawie funkcjonowania i ofercie. – Chcemy doprowadzić do pełnej, stabilnej rentowności firmy i dopiero później dokonać kolejnych kroków ekspansji na rynku – powiedział prezes spółki Sławomir Chłoń.

Firma planuje pojedyncze otwarcia i nie wyklucza restrkturyzacji bądź nawet zamknięcia niektórych nierentownych placówek.

Organic Farma Zdrowia SA jest właścicielem sieci delikatesów z żywnością ekologiczną. Po trzech kwartałach spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie przekraczajacym 27 mln złotych. Wynik ten oznacza wzrost sprzedaży na poziomie 19,2 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Spółka otwiera swoje sklepy tylko w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w sieci znajduje się około 20 sklepów zlokalizowanych w dużych miastach w Polsce. Firma prowadzi też sprzedaż za pomocą sklepu on-line. Organic Farma Zdrowia działa od 2006 r.