Wizualizacja retail parku w Tverze w Rosji

Moskiewski fundusz private equity Investment Management Group poinformował o rozpoczęciu prac przy budowie parku handlowego Oktyabrsky w Tverze w Rosji. Inwestycja jest realizowana wspólnie z Russia Development Fund, który jest zarządzany przez IMG i Norman Asset Management.

Powstający obiekt handlowy będzie miał 65,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród największych najemców znajdzie się hipermarket Globus i market budowlany Leroy Merlin, którzy są także współinwestorami w projekcie. W ramach kompleksu powstanie także galeria handlowa o powierzchni ponad 25,6 tys. mkw. Jej otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2013 roku. Nowy retail park, jak informują inwestorzy ma być największym tego typu obiektem w Tverze, mieście będącym w odległości ponad 100 km od Moskwy. Zasięg inwestycji to ponad 400 tys. osób.

Obecnie inwestor jest w trakcie prowadzenia procesu komercjalizacji obiektu. – Prawie 60 proc. powierzchni najmu jest w trakcie negocjacji, co świadczy o tym, że nasz projekt został pozytywnie przyjęty pozytywnie i region Tver potzrebuje tego typu obiektu – powiedział Mark Wrong z Norman Asset Management.

Inwestycja w Tverze jest realizowana w partnerstwie z Russia Development Fund (RDF), który jest zarządzany przez IMG i Norman Asset Management (NAM), działających jako deweloper i współinwestor.