Otwarcie centrum handlowego Central w Bratysławie

Spółka Immocap Group oddała do użytku centrum handlowe w Bratyslawie na Słowacji. Centrál to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni najmu 36 tys. mkw. Działa tam 50 sklepów i punktów usługowych.

– Kiedy dwa lata temu rozpoczynaliśmy budowę obiektu mieliśmy ambitny plan, by obiekt wpisał się w centrum miasta i poprawił jakość życia mieszkańców. Udało nam się stworzyć kompleks, który jest połączeniem centrum handlowego z centrum odnowy biologicznej oraz hotelem i częścią biurową – powiedział Martin Sramko, dyrektor inwestycyjny Immocap Group.

Część rekreacyjną kompleksu stanowi 2 tys. mkw. powierzchni na której funkcjonują sale fitness, centrum SPA z basenem oraz strefa odnowy biologicznej. Na dachu centrum znajduje się park wypoczynkowy z zieloną strefą o powierzchni 6 tys. mkw. Parking pomieści 1,3 tys. samochodów. Obiekt swoim zasięgiem ma objąć 700 tys. mieszkańców miasta i okolic.

Wśród najemców Centrál znajdują się m.in. takie sklepy, jak: Billa, Electro World, Zara, Bershka, Stradivarius, Salamander, Deichman, C&A, New Yorker, Pompo ( największa sieć z zabawkami w Czechach), Liu Jo, Aldo i Intersport. Szacowany koszt inwestycji to 200 mln euro. Zarządcą nieruchomości jest ECE Projektmanagement.