Centrum Handlowe Atrium Biała
Centrum Handlowe Atrium Biała, Atrium

W białostockiej galerii Atrium Biała pojawią się nowi najemcy. Od listopada 2012 powstanie  tam restauracja Subway, salon z bielizną Felina, sklep obuwniczy Kari oraz sklep z biżuterią Briju. Finalizowane są też umowy z kolejnymi najemcami- podaje inwestor.

W obiekcie powstać mają nowe  sklepy z takich branż jak artykuły gospodarstwa domowego i sprzęt radiowo-telewizyjny, wyposażenie domu, drogeryjno-perfumeryjna i modowa. Tym samym z zostanie zakończony proces rekomercjalizacji galerii, prowadzony w związku z wygaśnięciem części umów najmu.

– Centrum Handlowe Atrium Biała zostało otwarte w grudniu 2007 r., funkcjonuje od 5 lat i jest marką rozpoznawalną przez konsumentów – a to ma dużą wartość na rynku i jest doceniane również przez najemców – mówi Marta Hamarowicz, Head of Leasing Department Atrium Poland Real Estate Management. Jak podkreśla- umowy z najemcami, które wówczas były podpisane na 5 lat, wygasają w IV kwartale 2012 roku.

-Jest to okazja do weryfikacji części z nich i w zależności od decyzji obu stron następuje przedłużenie kontraktu lub jego zakończenie. Rekomercjalizacja jest okazją do zmian korzystnych dla obu stron, jako zarządca możemy w ten sposób uatrakcyjnić dobór najemców centrum, ale również dostosować się do potrzeb naszych dotychczasowych partnerów, np. poprzez zmianę lokalizacji czy formatu lokalu. Podjęliśmy rozmowy ze wszystkimi najemcami, których ten temat dotyczył i z zadowoleniem możemy stwierdzić, że w większości przypadków wypracowaliśmy rozwiązania dotyczące przedłużenia kontraktów- podkreśla Marta Hamarowicz.

Umowy przedłużające okres najmu zostały podpisane ze zdecydowana większością sklepów, którym w 2012 roku kończył się okres najmu. Są to m.in.: z branży modowej: Camaieu, Deichmann, Promod, Orsay, Pimkie, Ochnik, H&M, CCC, Wojas, Gino Rossi, Sizeer, Lee Wrangler, Nike, Triumph, Solar, z branży akcesoria i biżuteria: Time Trend, Wittchen, YES, Apart, usługi: 24 Holiday, Kantor, Fotojoker, Euro Bank oraz salony telefonii komórkowej Orange i T-Mobile, kawiarnia Cafe Club, sieć aptek, drogerii i perfumerii – Super Pharm.