Salon Big Star

Sklep Big Star w galerii Korona Kielce zajmie powierzchnię 85 mkw. Zostanie on otwarty 26 października 2012 na poziomie +1. W sklepach Big Star sprzedawane są ubrania dla kobiet i mężczyzn, głównie jeansy, choć oferowane są w nich też kolekcję bluzek, koszul i T-shirtów z innych tkanin.

Marka Big Star powstała w 1972 roku w Szwajcarii. W 1990 oferta brandu trafiła do Polski, początkowo działając w ramach licencji, następnie, po przejęciu firmy przez Bogdana Kaczmarka i Wiesława Kosterę stając się całkowicie polską marką.

Obecnie Big Star Limited Polska dysponuje siecią ponad 260 sklepów – konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży w Polsce i za granicą (min. w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Białorusi i Libanie). Średnia powierzchnia sklepów to 142 mkw.

W Galerii Korona Kielce na powierzchni 37 tys. mkw. znajduje się około 160 lokali handlowo usługowych. Należą do nich m.in. sklepy hiszpańskiej grupy Inditex: pierwszy w Kielcach salon  Zara Home, największa w regionie Zara, a także Pull and Bear, Bershka i Stradivarius. W Koronie Kielce otwarto pierwsze w Kielcach salony Massimo Dutti i Oysho. W galerii znajdują się też salony Intersport, Royal Collection i Smyk Megastore o powierzchni 1800 mkw.

Inwestorem Galerii Korona Kielce jest spółka Libra Project.