Sklep Takko Fashion

Spółka Takko Fashion, właściciel sieci sklepów odzieżowych, do końca 2012 roku planuje otworzyć jeszcze trzy lokale w centrach handlowych m.in.: Europa Centralna, Galerii Pestka i CH Sarni Stok. Ostatnio został otwarty sklep w galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu.

W Polsce w ramach sieci funkcjonuje ponad 60 sklepów Takko Fashion. Za rozwój sieci jest odpowiedzialna Marta Kusiak manager ekspansji Takko Fashion Polska sp. z o.o. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów wynosi od 450 – 500 mkw. Sklepy sieci znajdują się m.in.: Parku Handlowym Multibox Świecie, w Galerii Rydułtowy, w Galerii Kutno, czy Dekada Olsztyn.

Takko Fashion z siedzibą w Telgte w Niemczech powstał prawie 30 lat temu. Obecnie działa ponad 1600 sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, Węgrzech, Słowacji, Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, Litwie, Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii. Spółka rocznie otwiera 150 nowych salonów w całej Europie. Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o własny zarząd.