Wizualizacja wnętrz Galerii Katowickiej

– Inwestycja powstaje w samym centrum Katowic, miasta będącego stolicą największej polskiej aglomeracji. Realizacja tak rozległego obiektu, od początku stanowiła o problemowym charakterze inwestycji – wyjaśnia Monika Olejnik-Okuniewska, Marketing & PR Senior Manager w firmie Neinver Polska.

Jak mówi- rozpoczęcie budowy spowodowało głębokie zmiany, zarówno w systemie komunikacyjnym – pasażerskim, kolejowym i drogowym – jak i w dotychczasowej tkance miejskiej.  Głównym czynnikiem kryzysogennym przy inwestycji tej skali jest skala zmian, która początkowo była nieufnie odebrana przez lokalną społeczność oraz media.

– W sercu miasta niezbędna była reorganizacja ruchu, a na całym placu budowy powstał kilkunastometrowy wykop, który negatywnie wpłynął na stan okolicznych budynków. Budowa w założeniu utrzymywała permanentny alert kryzysowy, ponieważ towarzyszy jej bardzo skomplikowany proces budowlany – tłumaczy Olejnik-Okuniewska.

Aby zapewnić mieszkańcom Katowic i regionu dostęp do wiedzy na temat nowej organizacji ruchu oraz działania dworca tymczasowego, inwestorzy przeprowadzili specjalną akcję informacyjną. Wspólnie z PKP, Urzędem Miasta i przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej uruchomiono projekt – Katowice: Uwaga Przemiany!.

Jak informują przedstawiciele inwestora, to właśnie dzięki ulotkom, planom sytuacyjnym, mapom oraz komunikatom w lokalnym mediach, pasażerowie otrzymali wyczerpujące informacje opisujące zakres zmian w komunikacji miejskiej, pieszej, kolejowej i drogowej.

Galeria Katowicka, tworząca wielofunkcyjny obiekt handlowo-komunikacyjny wraz z dworcami kolejowym i autobusowym, to flagowa inwestycja Neinver Polska, realizowana wspólnie z PKP SA. Budowa największego tego typu obiektu w Europie Środkowo-Wschodniej, liczącego 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej silnie wpłynęła na dotychczasowe otoczenie.

-Dworzec kolejowy w Katowicach jest strategicznym węzłem komunikacyjnym dla regionu zamieszkałego przez ok. 3 mln ludzi, odgrywa również wielką rolę dla transportu na skalę Polski i Europy – rocznie przez katowicki dworzec przejeżdża ok. 100 tys. pociągów- mówi Monika Olejnik-Okuniewska.