Wizualizacja planowanej przez spółkę inwestycji w Duchnowie

W zestawieniu 2000 największych polskich przedsiębiorstw dziennika Rzeczpospolita spółka Rank Progress zajęła pierwszą pozycję wśród firm najbardziej rentownych i najbardziej efektywnych.

Publikowana od 2002 roku przez dziennik lista 2000 to zestawienie dużych i średnich firm działających w Polsce. Spółka Rank Progress zajęła pierwsze miejsce w kategorii firm najbardziej rentownych ze wskaźnikiem rentowności EBITDA – 93,4 oraz w kategorii efektywności pod względem rentowności obrotu (rentowność netto – 90,0).

Przypomnijmy, w 2011 r. spółka Rank Progress osiągnęła ponad 151,7 mln zł zysku, czyli o około 67 proc. więcej niż w 2010 roku. Był to jednocześnie rekordowy wynik w 15-letniej historii firmy.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach.