Tomasz Sudoł dyrektor sieci sprzedaży Solar Company SA

 – Analizując stan komercjalizacji otwieranych galerii handlowych widzimy często, że inwestorom udało się znaleźć chętnych na 60 – 70 proc., w nielicznych przypadkach na 80 proc. powierzchni najmu– powiedział redakcji Retailnet.pl Tomasz Sudoł dyrektor sieci sprzedaży Solar Company.

– Dziś po otwarciu obiektu wciąż można znaleźć atrakcyjną lokalizację. Taka sytuacja nie miała miejsca jeszcze kilka lat temu. Patrząc na liczbę planowanych centrów i galerii handlowych można powiedzieć, że mamy do czynienia z rynkiem najemców- ocenia  Tomasz Sudoł

Spółka Solar Company jest właściciel odzieżowej marki Solar skierowanej do kobiet, która działa na rynku od 1989 roku. Grupa rozwija sieć sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie sieć ma łącznie 236 placówki. W Polsce pod szyldem marki działa 198 punktów handlowych, w tym 74 sklepy własne, osiem sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich. Średnia powierzchnia salonu Solar to ok. 129 mkw. Marka posiada także swoje sklepy w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.