Galeria Kazimierz

Bershka dołączyła do grona najemców krakowskiej Galerii Kazimierz. Nowy sklep zajmie ponad 700 mkw. powierzchni handlowej i będzie usytuowany na parterze centrum. Zostanie on otwarty pod koniec stycznia 2013 roku.

– Po otwarciu sklepu Stradivarius w marcu 2012 roku, które było prawdziwym sukcesem, grupa Inditex zdecydowała się na zaistnienie w Galerii Kazimierz z kolejną swoją marką. Bershka, popularna marka młodzieżowa, będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącej oferty dla młodych klientów Galerii Kazimierz – mówi Dagmara Filipiak z Jones Lang LaSalle – firmy odpowiadającej za komercjalizację obiektu.

– Nowy najemca Galerii Kazimierz powinien zdecydowanie przypaść do gustu osobom interesującym się modą i nowymi trendami. Bershka to marka stawiające na nowoczesne i odważne kolekcje, przenosząca trendy z pokazów mody wprost do swoich sklepów – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający centrami handlowymi spółki GTC.

Galeria Kazimierz była drugą inwestycją handlową GTC w Polsce po warszawskiej Galerii Mokotów. Było to jednocześnie pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Krakowie.
Galeria Kazimierz usytuowana jest między ulicami Podgórską i Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu Kotlarskiego nad brzegiem Wisły. Na ponad 38 200 mkw. powierzchni handlowej znajduje się ponad 130 sklepów, punkty usługowe oraz liczne miejsca rozrywki, wśród nich m.in. dziesięciosalowe kino. Kluczowymi najemcami Galerii Kazimierz są: Zara, H&M, C&A, Reserved, Carry, KappAhl, Empik, Alma, Pure Fitness, RTV Euro AGD oraz Cinema City. Do dyspozycji klientów Galerii Kazimierz jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 1800 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum znajdują się przystanki linii autobusowych.

Globe Trade Centre to firma deweloperska, która powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o powierzchni ok. 930 tys. mkw.