Galeria Sfera

W listopadzie 2012 roku w Galerii Sfera w Bielsku-Białej zostanie uruchomiony salon z artykułami do dekoracji i wyposażenia wnętrz marki Home&You. Spółka LPP Tex SA, właściciel sklepu wynajął lokal o powierzchni 233 mkw., który będzie mieścił się na parterze galerii II.

W procesie podpisywania umowy z najemcą uczestniczyła firma Jones Lang LaSalle.

Sklepy Home&You  można spotkać w wielu krajach europejskich oraz 40 miastach Polski. Pierwszy salon powstał w roku 2006. Charakterystyczną cechą sklepów marki jest ich podział na cztery części: salon, kuchnia, sypialnia, łazienka – każda z odpowiednio dobranym asortymentem. Produkty oferowane są w trzech liniach: elegance (linia ekskluzywna), basic (linia dla szerokiego grona odbiorców), culture (linia inspirowana podróżami i różnymi kulturami).

Galeria Sfera składa się między innymi z galerii handlowej z ofertą 250 sklepów marek polskich i zagranicznych, biurowca, hotelu Qubus, 25 kawiarni i restauracji, kina z 7 salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto na dachu Galerii znajduje się część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park. Galeria posiada największy w mieście parking na 2,2 tys. samochodów. Inwestorem projektu jest Bielsko Business Center sp. z o.o. Za jej komercjalizację odpowiada Jones Lang LaSalle. Także ta firma odpowiada za otwarcie salonu Gerry Weber w Galerii Sfera.

Jones Lang LaSalle jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe, w tym finansowe, usługi na rynku nieruchomości. Zespoły Jones Lang LaSalle oferują usługi w sektorze nieruchomości umożliwiając wzrost wartości klientom zainteresowanym najmem, obrotem lub inwestowaniem na tym rynku. Jones Lang LaSalle obsługuje klientów w 70 krajach w ponad 1000 lokalizacjach na świecie, poprzez sieć 200 korporacyjnych biur.