Wizualizacja CH Rondo

Dzięki inwestycji galeria ma być bardziej przestronna i zyskać nowoczesny  wygląd- podaje inwestor. Pierwszy etap przebudowy bydgoskiego Centrum Handlowego Rondo rozpoczął się w połowie października 2012 roku. Prace mają się zakończyć jeszcze w 2012 roku.

– Rozpoczęliśmy od remontu wejścia głównego, wymiany podłóg, sufitów i oświetlenia. Planujemy zakończenie tego etapu z końcem listopada, tak aby umożliwić naszym klientom wygodne i bezstresowe zakupy świąteczne. To dla nas duże wyzwanie, gdyż w niecałe dwa miesiące chcemy przebudować 800 mkw. powierzchni. Zrobimy to przy minimalnych utrudnieniach, praktycznie niezauważalnych dla Klientów i Najemców – zapewnia Zofia Suchy – dyrektor CH Rondo.

Kolejne etapy będą obejmowały pozostałe części centrum. Materiałami wykończeniowymi będą surowa stal, drewno, cegła, płyty imitujące chodniki miejskie. Wszystko to ma na celu stworzenie przestrzeni nawiązującej swym charakterem do uliczek miejskich, atmosfery miejsca idealnego nie tylko dla codziennych zakupów, ale również zachęcającej do spotkania się w gronie znajomych, wypicia kawy, miłego spędzenia wolnego czasu- podaje inwestor.

Nowy projekt architektoniczny powstał na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród klientów centrum, podczas których mogli podzielić się swoimi opiniami, wyrazić swoje upodobania i potrzeby związane z CH Rondo. Rozwiązania, które będą użyte podczas przebudowy, zostały zaprojektowane przez warszawską pracownię projektową MAAS. Jako, że od kwietnia 2012 roku CH Rondo zyskało ekologiczny certyfikat jakości BREAAM –in–Use, spełniają one restrykcyjne wymagania dotyczące m.in. energooszczędności.

Centrum Handlowe Rondo zostało otwarte w marcu 1999 roku. Jego powierzchnia całkowita to 60 tys. mkw. W obiekcie znajduje się 45 butików i punktów usługowych m.in.: market Real, RTV EURO AGD, CCC, Rossmann, Go Sport, Reserved. Do dyspozycji klientów jest parking na 850 miejsc.

Właścicielem Centrum Handlowego Rondo jest CH Bydgoszcz sp. z o.o.  Zarządcą obiektu jest firma Apsys.