Franz Julen, CEO of Intersport International

Grupa Intersport (Intersport International Corporation) poinformowała o przejęciu amerykańskiej spółki The Athlete’s Foot (TAF), posiadającej 420 sklepów z obuwiem sportowym działających w 27 krajach.

Transakcja poprawi pozycję konkurencyjną Grupy Intersport, a także jej licencjobiorców i franczyzobiorców, w stosunku do takich graczy jak Foot Locker, Courir czy Athletes World- podkreśla właściciel sieci w komunikacie.

– Nabycie TAF stanowi jedno z najistotniejszych posunięć w historii firmy. Intersport rozszerzy swą działalność geograficznie – na wszystkich pięć kontynentów, ale przede wszystkim uzupełni międzynarodową sieć sprzedaży detalicznej składającą się z ponad 5 tys. sklepów o kolejną specjalizację: specjalistyczne obuwie sportowe i obuwie inspirowane sportowym stylem życia. Daje to ogromne możliwości wykorzystania efektu synergii, dzięki czemu przychody i marże partnerów powinny wzrosnąć – powiedział Franz Julen, CEO of Intersport International.

Transakcja została sfinansowana ze środków własnych, bez konieczności podejmowania zobowiązań finansowych. Spółka nie podała jednak do wiadomości ceny nabycia. Na skutek przejęcia, jak podkreśla zarząd, Grupa Intersport ma szansę zaistnieć na lukratywnych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, wejść na rynek Ameryki Łacińskiej, a także wzmocnić swoją pozycję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.

Grupa Intersport zajmuje się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. Intersport Polska SA jest członkiem międzynarodowej Grupy Intersport od 2005 roku i prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski.