Drogeria Natura

Sieci Drogerie Natura i Aster zostaną połączone. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl  przedstawiciele spółki Polbita, jeszcze w 2012 roku nowe drogerie firmy będą powstawać pod nowym logo: Natura. Zmiana marki istniejących placówek potrwa kilka miesięcy.

Obecnie jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl w drogeriach obu sieci trwa ujednolicanie asortymentu. W Drogeriach Natura będzie dostępnych więcej produktów z działu chemia. Natomiast Drogerie Aster będą oferować znacznie szerszą niż dotychczas gamę produktów do makijażu oraz pojawi się w nich więcej szaf drogeryjnych.

Łącznie w Polsce działa 270 Drogerii Natura. Wiele z nich znajduje się w centrach handlowych. Sieć obecna jest m.in. w CH Targówek w Warszawie, Galerii Słupsk, CH Forum Gliwice, Galerii Alfa w Grudziądzu czy Galerii Echo w Kielcach. Drogerie Aster liczą ok. 130 placówek w kraju i ulokowane są przy głównych ulicach średnich i małych miast.

W 2013 roku nowa sieć Natura ma dysponować ponad 400 drogeriami w całym kraju. Będzie to największy konkurent na rynku sieci Rossmann, do której obecnie należy 670 drogerii w Polsce.
Polbita sp. z o.o. to operator logistyczny ogólnopolskiej sieci Drogerie Natura. Z końcem 2011 roku Interchem SA (właściciel Drogerii Aster) stał się właścicielem spółki Polbita.