Johannes Obersteiner, prezes Deichmann-Obuwie

– W najbliższych latach mamy zamiar w dalszym ciągu rozwijać sieć Deichmann zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach liczących od 30 do 50 tys. mieszkańców– deklaruje Johannes Obersteiner, prezes spółki Deichmann-Obuwie.

-Planujemy także dalszy rozwój naszego sklepu internetowego. Jego oferta kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców mniejszych miast, gdzie na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze sklepów stacjonarnych- mówi Johannes Obersteiner.

Spółka Deichmann w 2012 roku łącznie otworzy dwadzieścia jeden nowych salonów oraz zmodernizuje dziesięć istniejących. Natomiast w roku 2013 zamierza poszerzyć sieć o przynajmniej dwadzieścia nowych placówek i zmodernizować siedem istniejących.

219. sklep w Polsce spółka Deichmann uruchomi w Galerii Rzeszów, który zajmie powierzchnię 461 mkw. Ostatnio otwarto sklepy m.in.: w Galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz w Galerii Miodowej w Kluczborku. Kolejne otwarcia przewidziano w Centrum Handlowym Plaza w Toruniu, Galerii Kamiennej w Starachowicach, w Galerii Olimipia w Bełchatowie, a także w parkach handlowych w Rudzie Śląskiej, Łomiankach i Giżycku.

Deichmann inwestuje także  w modernizację istniejących placówek. Co roku całkowitej przebudowie poddawane jest około dziesięć sklepów. Zmianie uległa także koncepcja wykończenia sklepów Deichmann. Jak podaje spółka- elementy regałów w kolorze wiązu i o ton ciemniejsze podłogi sprawiają, że wnętrza stały się bardziej harmonijne i eleganckie, zaś obszar kasy stał się bardziej przejrzysty i jasny.