Wizualizacja salonu Decathlon

Nowy sklep ze sprzętem sportowym Decathlon, z końcem października 2012 roku uruchomiono w Szczecinie przy Centrum Handlowym Auchan.  Powierzchnia sprzedaży nowo otwartego salonu to 3 tys. mkw.

Prace przy budowie nowego sklepu Decathlon i CH Auchan Szczecin – Kołbaskowo realizowano od kwietnia 2012 roku. Powierzchnia całkowita sklepu wynosi 3,6 tys. mkw.

Decathlon to producent i dystrybutor artykułów sportowych. Sieć posiada ponad 600 sklepów w 17 krajach, zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6-10 tysięcy modeli produktów. Sklepy mają powierzchnię od 2 do 10 tys. mkw. Sklepy Decathlonu znajdują się m.in. w Polsce, w Belgii, w Brazylii, w Chinach, we Francji, w Hiszpanii, w Holandii, w Indiach, w Niemczech, w Portugalii, w Rosji, w Rumunii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W Polsce firma działa od 1999 roku.

Obecnie Decathlon Polska posiada dwadzieścia pięć placówek handlowych na terenie 10 województw. Pięć na terenie województwa śląskiego, po 4 na terenie woj. dolnośląskiego i mazowieckiego, po 3 na terenie pomorskiego i wielkopolskiego, a pozostałe w Kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim , opolskim i łódzkim.