Salon Mohito

Zarząd spółki LPP zawarł z Inter Ikea Centre Polska dziesięć umów najmu. Dotyczą one otwarcia sklepów w Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu oraz Centrum Handlowym Inter Ikea w Lublinie. Łączna wartość tych umów to około 130 mln zł.

Dzięki podpisanym umowom zostaną otwarte sklepy Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay. Powierzchnia wynajęta od przez LPP na potrzeby 10 sklepów przekracza 7 tys. mkw.Wartość największej umowy wynosi około 25 mln zł.

Umowa ta, jak informuje spółka w komunikacie, dotyczy najmu lokalu o powierzchni 1858 mkw. W lokalu tym będzie prowadzona sprzedaż odzieży i akcesoriów marki Reserved.

Łączna wartość umów zawartych przez podmioty Grupy Kapitałowej LPP SA z podmiotami należącymi do grupy Ikea w Polsce i poza granicami w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi około 199 mln zł i przekracza 10 proc. kapitałów własnych LPP SA.

LPP to właściciel sieci sklepów odzieżowych. Do firmy należą salony marek Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Na początku 2013 roku LPP zamierza wprowadzić na rynek nową markę Sinsay.

 Większość z salonów sprzedaży spółki jest zlokalizowana w centrach i galeriach handlowych. Spółka poza Polską posiada salony sprzedaży w dwunastu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W 2012 roku ma zostać otwarty tysięczny sklep należący do spółki, a na koniec roku właściciel LPP planują zarządzać siecią sprzedaży o powierzchni 415 tys. mkw.