Park Handlowy Matarnia

Salon Flügger farby, przeniósł się do nowego lokalu w Parku Handlowym Matarnia. Obecnie farby, tapety, narzędzia malarskie i wiele innych produktów przydatnych podczas remontu, jest dostępnych w sklepie o powierzchni 131 mkw.

Nowo otwarty punkt mieści się pomiędzy salonami Selene Materace, a Valentini/Samsonite.

Duńska firma Flügger wytwarza i dystrybuuje farby, tapety oraz narzędzia w kilku fabrykach na całym świecie, w tym m.in. w Polsce. Specjalizuje się w produkcji bezpiecznych dla środowiska i użytkownika farb na bazie wody. Produkty Flügger można kupić w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, Islandii, Filipinach i Chinach. W całej Polsce działa ponad siedemdziesiąt sklepów Flügger farby. W Gdańsku firma otworzyła najnowocześniejszą w Europie fabrykę produkującą tapety dekoracyjne.

Park Handlowy Matarnia to największe centrum handlowe w Trójmieście łączące ofertę modową i wyposażenia wnętrz. PH Matarnia położony jest przy obwodnicy trójmiejskiej S6, 10 km od centrum Gdańska i 2 km od lotniska. Całkowita powierzchnia parku wraz z powierzchnią najmu wynosi 78 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się parking na 2,2 tys. miejsc. 

Inter Ikea Centre Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. IICP jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu i Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu.