Wizualizacja Galerii Katowickiej

Na 29 października zaplanowano otwarcie dworca kolejowego będącego częścią inwestycji realizowanej przez spółki Neinver Polska i PKP SA w Katowicach. Dworzec jest kolejnym etapem budowy  Galerii Katowickiej – obiektu handlowego o powierzchni ok. 53 tys. mkw.

Dworzec kolejowy zostaje oddany do użytku po trwającej dwa lata budowie, i w przyszłości zostanie połączony z budowana obecnie Galerią Katowicką.

– Dworzec PKP to obiekt użyteczności publicznej, stworzony z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy, aby już w dniu otwarcia poczuli się tam dobrze. Stąd pomysł, aby podobnie jak w momencie rozpoczynania robót budowlanych, gdy wszyscy chętni mogli przyłożyć rękę do budowy, umożliwić mieszkańcom osobiste zaangażowanie – mówi Monika Olejnik-Okuniewska, reprezentująca Neinver Polska.

Obiet będzie jednym z najnowocześniejszych dworców w Polsce. Hala ma blisko 6 tys. mkw. powierzchni. Będą w niej funkcjonowały m.in. kasy biletowe, centra obsługi, przechowalnia bagażu oraz ponad 30 sklepów i punktów usługowych w handlowej części dworca. Budowa kosztowała ponad 70 mln euro.