Park Handlowy Kwadrat

Inwestor powstającego w Białymstoku Parku Handlowego Kwadrat rozpoczyna przygotowanie terenu pod budowę obiektu. Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na II kw. 2014 roku, powstaje na 13 hektarowej działce.

Aktualni użytkownicy budynków położonych na terenie Biazet SA zakończą swoją działalność w perspektywie najbliższych miesięcy, w tym istniejące centrum handlowe – Galeria Kwadrat do końca 2012 r.

W najbliższych miesiącach, po dopełnieniu przez inwestora wszystkich formalności, rozpoczną się także prace rozbiórkowe likwidowanych budynków.

Rozpoczęcie przygotowania terenu pod budowę Parku Handlowego Kwadrat realizowane jest równolegle z rozbudową obwodnicy miejskiej – Trasie Generalskiej. Bezkolizyjna obwodnica miasta pozwoli na bardzo dobre skomunikowanie Parku Handlowego zarówno z centrum Białegostoku, jak i całym regionem podlaskim oraz drogami tranzytowymi na wschód. W zasięgu 20-minutowej jazdy samochodem mieszka ponad 340 tys. osób, a prawie 360 tys. może dostać się do galerii w ciągu 60 minut.

PH Kwadrat będzie największą galerią połączoną z parkiem handlowym w województwie podlaskim. Jego powierzchnia handlowa to 51 tys. mkw. Samo centrum handlowe to ponad 30 tys. mkw. powierzchni najmu, około 80 sklepów.

Wśród jego najemców są Tesco Extra oraz market budowlany Dom i Ogród OBI.

Oferta handlowa zostanie uzupełniona licznymi punktami usługowymi, w tym medycznym oraz placem zabaw dla dzieci. Dla zmotoryzowanych klientów, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się dyskontowa stacja paliw pod marką Statoil 123 oraz parking na 1,5 tys. miejsc postojowych.  Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Colliers International posiadająca międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości handlowych, komercyjnych i hotelowych.

W 2012 roku do realizacji projektu została powołana spółka Park Handlowy Kwadrat SA jako spółka zależna od przedsiębiorstwa Biazet SA. Projekt jest realizowany przez inwestora mocno osadzonego na rynku białostockim, z doskonałą znajomością miasta, jego specyfiki i społeczności. W 1994 roku firma Biazet SA zakończyła proces transformacji przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną, której udziały mają wyłącznie właściciele prywatni.