Wizualizacja Ocean Plaza

Ocean Plaza to wielofunkcyjny kompleks handlowy połączony z oceanarium. Ma on 235 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 131 tys. mkw. powierzchni najmu i ponad 3 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców obiekt są m.in. hipermarket Real, który zajmie blisko 12 tys. mkw.

Obiektem zainteresowane są także polskie spółki. Wraz z otwarciem Ocean Plaza zacznie działać sklep Top Secret należący do polskiego producenta Redan SA. Lokal będzie miał 225 mkw. powierzchni i jak zapowiadają przedstawiciele spółki Redan, firma zaprezentuje tam swą najnowszą koncepcję aranżacji sklepu.

Budowany przez Ukrainian Development Partners oraz K.A.N. Development Ocean Plaza zostanie otwarty 19 listopada 2012.

Jak informuje firma konsultingowa Knight Frank Ukraine, w I półroczu 2012 r. w Kijowie nie oddano do użytku nowych centrów handlowych, a propozycja wolnych powierzchni handlowych w istniejących centrach handlowo-rozrywkowych wynosi obecnie 1,1 mln. mkw. Eksperci informują również, że coraz większa grupa zagranicznych sieci handlowych jest zainteresowana otwarciem swoich sklepów w Kijowie. Do końca 2012 r. w Kijowie planowane jest oddanie do użytku około 207 tys. mkw. powierzchni handlowych w sześciu nowych centrach handlowych – czytamy w raporcie. Swoje wejście na ukraiński rynek w II półroczu 2012 r. zapowiadali właściciele takich marek jak m.in. Pepe Jeans London, LC Waikiki, czy Napapijri.