Restauracja Burger King

Burger King Corporation, właściciel sieci fast-foodów poinformował, że zysk netto w III kwartale 2012 roku spadł o 83 proc. i wyniósł  6,6 mln usd. Natomiast przychody spółki spadły o 26 proc. i wyniosły ponad 451 mln usd. Analitycy oczekiwali przychodów na poziomie około 440 mln usd.

Burger King Corporation została założona w 1954 roku i jest to druga co do wielkości sieć restauracji fast food na świecie. Około 95 proc. punktów sieci funkcjonuje i należy do franczyzobiorców. Burger King posiada 12,6 tys. restauracji, które obsługują ponad 11 milionów gości dziennie. W Polsce działa 28 lokali Burger King.

W 2010 roku spółka została zakupiona przez fundusz private equity 3G Capital. W Polsce za rozwój sieci restauracji jest odpowiedzialna firma AmRest.

AmRest zarządza obecnie pięcioma markami restauracyjnymi w dziewięciu krajach Europy. Na koniec sierpnia 2012 firma prowadziła 719 restauracji pod szyldami KFC, Burger King, Starbucks, La Tagliatella i Pizza Hut. W planach spółki jest rozwój głównie sieci KFC, Burger King i Starbucks.