Salon Louis Vuitton

Pierwszy salon marki Louis Vuitton w Polsce, powstanie w warszawskim domu mody Vitkac. Dwupoziomowy butik zajmie powierzchnię około 500 mkw. Na jednym piętrze będą sprzedawane akcesoria – głównie torebki, a na drugim odzież– informuje Rzeczpospolita.

Spółka, która będzie odpowiedzialna za rozwój sieci w Polsce została zarejestrowana w sierpniu 2012 roku pod nazwą Louis Vuitton Polska sp. z o.o. Należy ona do Louis Vuitton Malletier. Siedziba firmy mieści się przy ulicy Emilii Plater 53 w Warszawie. Członkami zarządu są Edouard Rene oraz Robert Philippe.

Firma Louis Vuitton funkcjonuje od 1854 roku. Zaczynała od produkcji walizek i kufrów podróżnych.  Obecnie należy do koncernu LVMH, światowego lidera rynku towarów luksusowych, grupującego ponad 60 znanych brandów zarówno jeśli chodzi o odzież, jak i alkohole oraz biżuterię. W ramach sieci na całym świecie działa ponad 3 tys. butików.

Domu mody Vitkac jest obiektem handlowym o powierzchni 20 tys. mkw. który w swojej ofercie posiada najbardziej ekskluzywnym marki odzieżowe.