Wizualizacja Galerii Katowickiej

Brytyjski fundusz Meyer Bergman poinformowała, że będzie kontrolowała 70 proc. udziałów w realizowanej w Katowicach przez spółkę Neinver Galerii Katowickiej. Jak podkreślono w komunikacie, decyzję podjęto po ocenie projektu już w pierwszej fazie realizacji.

– Obecnie, po zakończeniu pierwszej fazy realizacji projektu mamy pewność, że centrum jest doskonale zlokalizowane i przyczyni się do zwiększenia dochodu naszych inwestorów.

– Decyzja o zwiększeniu naszego udziału w Galerii Katowickiej w Polsce pokazuje nasze zaangażowanie i wiarę w potencjał polskiego rynku – powiedział Markus Meyer, założyciel Meyer Bergman.

Neinver, będzie nadal odpowiedzialny za budowę oraz zarządzanie galerią po otwarciu.

Galeria Katowicka to obiekt warty około 200 mln euro powstający w centrum. 29 października 2012 roku otwarto dworzec kolejowy będący częścią inwestycji realizowanej przez spółki Neinver Polska i PKP SA. Dworzec jest kolejnym etapem budowy Galerii Katowickiej – obiektu handlowego o powierzchni ok. 53 tys. mkw.

W połowie 2013 roku, razem z Galerią Katowicką, oddany zostanie do użytku parking podziemny na 1200 samochodów. Te trzy elementy stworzą – jedno z największych w naszym kraju – centrum integrujące w jednym miejscu komunikację kolejową, publiczną oraz indywidualną. Funkcję generalnego wykonawcy pełni Strabag sp. z o.o., a inwestycje infrastrukturalne wokół kompleksu realizuje Urząd Miasta Katowice