Wizualizacja Galerii Jagiellońskiej

– 25 października 2012 roku, zawarliśmy porozumienie z Urzędem Miasta w Białymstoku w sprawie zakresu inwestycji drogowych w okolicy planowanego centrum handlowego i apartamentowca –  powiedziała redakcji Retailnet.pl Anna Konkel członek zarządu Galerii Jagiellońskiej sp. z o. o.

– Na jego mocy, ulica Jurowiecka będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Ustalenie kształtu infrastruktury drogowej wokół planowanych obiektów, daje zielone światło do kontunuowania procedury ubiegania się o pozwolenie na budowę przez Galerię Jagiellońską.

– Według harmonogramu, uzyskanie pozwolenia na budowę powinno nastąpić pod koniec listopada 2012 roku – dodała Anna Konkel.

Galeria Jagiellońska powstaje pomiędzy ulicami Jurowiecką a Piłsudskiego, w bliskiej odległości ulicy Lipowej. Na 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 150 sklepów, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi oraz wielosalowe kino (12-14 sal). Część dochodów z działalności Galerii ma wesprzeć klub sportowy Jagiellonię Białystok. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z największymi najemcami centrum handlowego.

Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest biuro architektoniczne Chapman Taylor, które posiada wieloletnie doświadczenie na rynku retailowym w Polsce oraz za granicą.

Galeria Jagiellońska to centrum handlowe, które powstanie w Białymstoku. Projekt realizują wspólnie: spółka J.W. Wind sp. z o.o. której udziałowcem jest Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA oraz Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna.

J.W. Construction to największy polski deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w innych miastach kraju: Łodzi, Gdyni i Katowicach oraz za granicą. Spółka jest liderem na warszawskim rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność deweloperską od 1993 roku. Firma, oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składa się 4 hoteli: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym, Cieszynie. 4 czerwca 2007r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.