Wizualizacja CH Nowy Rynek
Wizualizacja CH Nowy Rynek, TK Development

 – Zawarcie umowy przez TK Development z Intermarché to krok milowy w komercjalizacji Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze – mówi Jarosław Lipiński, dyrektor ds. najmu i rozwoju, TK Development.

– Potwierdza się ogromne zainteresowanie najemców projektem zlokalizowanym w ścisłym centrum miasta. Supermarket spożywczy Intermarché zostanie uruchomiony na parterze Centrum Handlowego Nowy Rynek, zajmie powierzchnię 2,2 tys. mkw.

Sylwia Balczyńska, kierownik ds. najmu w TK Development zapewnia, że w niedługim czasie będzie mogła potwierdzić, które z aktualnie prowadzonych rozmów znajdą potwierdzenie w podpisanych kontraktach najmu.

– Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami sieci odzieżowych i obuwniczych, spośród których mogę wymienić grupę LPP, Inditex, H&M, CCC czy Deichmann. Obecnie możemy potwierdzić zainteresowanie na poziomie 50 proc. powierzchni handlowej – deklaruje Sylwia Balczyńska.

Projekt śródmiejskiej galerii Nowy Rynek zakłada usytuowanie sklepów modowych na poziomie 1 a punktów usługowych na poziomie 0. Miejsca parkingowe zostaną udostępnione w podziemiu oraz na dachu obiektu.

– Nie bez znaczenia zdecydowaliśmy się na taki układ oferty handlowej – podkreśla Sylwia Balczyńska

– Zależy nam na profesjonalnym i czytelnym podziale oferty na modową zlokalizowaną na poziomie +1 oraz usługową, łatwo dostępną z poziomu 0, szczególnie potrzebną pasażerom dworca autobusowego zintegrowanego z galerią handlową.

Na działce o powierzchni 3 ha deweloper TK Development planuje wybudować Centrum Handlowe Nowy Rynek o powierzchni 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie może się znaleźć ok. 115 lokali handlowo-usługowych.

CH Nowy Rynek będzie położone przy głównym trakcie komunikacyjnym w Jeleniej Górze, tj. Al. Jana Pawła II, stanowiącej drogę tranzytową pomiędzy Wrocławiem a granicą z Czechami.

Lokalizacja obiektu przy ulicy Obrońców Pokoju 1, pomiędzy Starym Miastem a Al. Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie jeleniogórskiego rynku oraz na przedłużeniu głównej ulicy handlowej 1 Maja zapewni dostęp dla klientów zmotoryzowanych, pieszych oraz turystów.

Centrum Handlowe Nowy Rynek to  nowy punkt na handlowej mapie miasta- podkreśla inwestor. Nowy Rynek będzie kojarzył się z miejscem atrakcyjnych zakupów położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki.  Realizacja galerii handlowej zakłada przebudowę istniejącego dworca autobusowego i włączenie go do inwestycji. Będzie on obsługiwał ruch autobusów turystycznych, w tym wycieczki głównie z Niemiec. Wartość inwestycji to 55 mln euro.