Wizualizacja Poznan City Center
Wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

Do końca 2012 roku TriGranit planuje ukończenie stanu surowego otwartego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu. Wiosną na terenie centrum handlowego połączonego z dworcami PKP i PKS rozpoczną się prace wykończeniowe.

Na placu budowy rozpoczęto montaż 100 ton stalowych kratownic. Konstrukcja zawisła nad peronami 2 i 3, jest elementem trzykondygnacyjnego parkingu na tysiąc aut wznoszonego w ramach budowy kompleksu. Stalowa, kratowa konstrukcja to most, który zawisł nad peronami poznańskiego dworca. Jest elementem budowanego z prefabrykatów (ok. 3 tysięcy elementów) trzykondygnacyjnego parkingu wznoszonego w sąsiedztwie nowego dworca PKP i PKS oraz centrum handlowego Poznań City Center.

Do 20 listopada Inwestor planuje montaż jeszcze dwóch takich stalowych elementów, w tym najcięższej kratownicy, ważącej ponad 120 ton, która zawiśnie w miejscu planowanej Kolei Dużych Prędkości. Jest to jak dotąd najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane logistycznie wyzwanie, przed jakim stanęli wykonawcy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego- podaje inwestor w komunikacie.

Oddanie do użytku całości, w tym galerii  Poznań City Center z 250 sklepami wraz z  parkingami na 1,5 tys. aut zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Całkowita powierzchnia najmu obiektu handlowego to 58 tys. mkw.