Wizualizacja Parku Handlowego w Grudziądzu
Wizualizacja Parku Handlowego w Grudziądzu, Rank Progress

– Poziom komercjalizacji parku handlowego w Grudziądzu sięga niemal 100 proc. W jego ofercie znajdą się między innymi takie sklepy, jak Media Expert, który zajmie ponad 1400 mkw. oraz Jysk o powierzchni 1070 mkw. – mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress.

– Do wynajęcia pozostał ostatni lokal – dodaje.

Na budowie parku handlowego w Grudziądzu generalny wykonawca inwestycji, spółka Mirbud, prowadzi obecnie prace związane z wylewaniem fundamentów. Równolegle przygotowywany jest teren pod przyszły parking i drogi dojazdowe.

Jak informuje inwestor – w dalszej kolejności przewidywane są roboty żelbetowe oraz prace związane z wykonaniem przyłącza wody.

Mirbud zrealizuje całość prac budowlanych, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego i parkingu, dojazdu do strefy dostaw parku handlowego, a także wykonanie wszystkich przekładek oraz przyłączy i sieci. Wartość tej umowy to 9 mln zł netto.

Otwarcie parku handlowego, którego powierzchnia całkowita wyniesie 5, 5 tys. mkw., planowane jest na wiosnę 2013 roku. Inwestycja ta będzie uzupełnieniem już istniejącego tam centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour. 

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.