Najnowszy lokal sieci Pijalnia Czekolady E.Wedel powstał w warszawskim centrum handlowym Blue City. Spółka Pijalnie Czekolady E.Wedel nie wyklucza otwarcia nowych czekoladziarni jeszcze w 2012 roku. Firma poszukuje też franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem pijalni.

Przy wyborze lokalizacji, aranżacji wnętrza, uzyskaniu niezbędnych zezwoleń oraz przy działaniach marketingowych franczyzobiorca może skorzystać ze wsparcia spółki. Koszt otwarcia pijalni Wedla to około 800 tys. zł. Za otwarcia nowych lokali odpowiada Magdalena Chojnacka Gresle.

Lokale sieci mają powierzchnię o wielkości od 80 do 200 mkw. Spółka otwiera zarówno pijalnie w centrach i galeriach handlowych jak i przy głównych ulicach w dużych miastach. Obecnie funkcjonuje około 10 lokali sieci, m.in. w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Galerii Krakowskiej w Krakowie, Galerii Manufaktura w Łodzi, CH Arkadia w Warszawie, Galerii Mokotów w Warszawie, CH Złote Tarasy w Warszawie, CH Magnolia we Wrocławiu i Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Właścicielem centrum handlowego Blue City jest Blue City sp. z o.o. należąca do holenderskiego funduszu Singspiel Investeringen B.V