Centrum Handlowe w Lublinie
Centrum Handlowe w Lublinie, Inter Ikea Centre Group Poland

Sklep Smyk Megastore zostanie otwarty w należącym do Inter Ikea Centre Group Poland centrum handlowym w Lublinie. Powstanie on na dwóch poziomach i zajmie ponad 2,6 tys. mkw. Będzie największym sklepem sieci w tym mieście.

Według założonych planów pierwsi klienci zrobią zakupy w lubelskim centrum handlowym Inter Ikea w 2014 roku. Projekt budowlany obiektu w Lublinie przygotowuje firma MWM Archtekci, natomiast autorami koncepcji jest Biuro Architektoniczne BDB.

Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Wielkość terenu pod inwestycję wynosi 29 ha, natomiast powierzchnia handlowa – 80 tys. mkw. Powstanie na niej ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo wschodniej części kraju sklep Ikea, który zajmie powierzchnię 30 tys. mkw., hipermarket Tesco Extra o powierzchni 11 tys.mkw. oraz sklepy należące do Grupy LPP m.in.: Reserved, Cropp, Mohito, House i SinSay oraz salon home&you.

Smyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek kojarzących się z zabawkami oraz artykułami dziecięcymi. Firma na rynku działa już od ponad 35 lat. Smyk posiada ponad 80 sklepów w całej Polsce (w 2010 roku uruchomiono pierwszy sklep w nowym koncepcie: Smyk Megastore w Parku Handlowym Targówek w Warszawie, obecnie tych salonów jest sześć), a także lokalizacje w Niemczech, Rosji, Turcji, Rumunii czy na Ukrainie. Koncept Megastore zakłada nie tylko o wiele większą powierzchnię od standardowych sklepów Smyk, ale również znaczne poszerzenie oferty produktów. Poza tym zapewnia klientom różne udogodnienia jak pokój dla matki z dzieckiem, szersze alejki oraz większe kąciki zabaw.

W sklepach Smyk Megastore można w nich znaleźć odzież, obuwie, artykuły niemowlęce, szkolne i biurowe, książki i multimedia dla dzieci. Są to produkty wielu renomowanych marek, w tym marek własnych: Smiki (zabawki) oraz Cool Club (odzież i obuwie, tworzona przez zespół projektantów Smyka).