Galeria Galena
Galeria Galena, P.A. Nova

– Portfel zleceń na przyszły rok sięga obecnie 160 mln zł. Z kolei przychody z najmu  w 2013 roku szacujemy na 40 mln zł wobec około 25 mln zł spodziewanych w tym roku- poinformowała prezes spółki P.A. Nova, Ewa Bobkowska.

Obecnie P.A. Nova SA buduje siedem obiektów handlowych. Sześć z nich zostanie oddanych jeszcze w 2012 roku przynosząc spółce zysk również w tym roku.

W planach są kolejne obiekty, z których największym jest galeria handlowa Galena w Jaworznie o powierzchni najmu wynoszącej ponad 40 tys. mkw. Jej wartość szacowana jest na ćwierć mld zł. W 30 proc. ma być ona sfinansowana  środkami własnymi spółki, w tym poprzez wniesienie gruntu.

Pozostała część kapitału pochodzić ma z kredytu bankowego. – Możliwe, że w przyszłym roku sprzedamy któryś z naszych obiektów w celu finansowania tej inwestycji – poinformowała Ewa Bobkowska.

Galeria Galena, której inwestorem jest P.A. Nova SA powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie zlokalizowany naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych.

W Galerii Galena, najemcą będzie też m.in. wielosalowe kino. Spółka nie wyklucza wprowadzenia do Galerii klubu fitness, o powierzchni ok. 1,5 tys mkw. W obiekcie znajdzie się podziemny parking na około 820 samochodów.

P.A. Nowa oczekuje, że pozwolenie na budowę Galerii Galena otrzyma wiosną. Budowa obiektu ma się więc rozpocząć w II połowie 2013 roku. Przewidywany termin otwarcia galerii to wiosna 2015.

Pozostałe obiekty których budowę planuje P.A.Nowa: park handlowy w Myszkowie otwarty zostanie w I połowie 2013 roku, zaś park handlowy w Kamiennej Górze – rok później.

P.A. Nova w trzecim kwartale 2012 roku osiągnęła ponad 4 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego wobec ponad 8 mln zł zysku w 2011 roku. Skonsolidowany zysk netto w III kwartale 2012 roku wyniósł 2,5 mln zł wobec prawie 6 mln zł rok wcześniej.

W okresie od stycznia do października 2012 roku P.A. Nova uzyskała ponad 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec niemal 16 mln zł zysku netto w poprzednim roku.