Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Echo Investment uzyskało zezwolenie na przebudowę układu drogowego, który będzie fragmentem obwodnicy miasta. Rozpoczęcie realizacji Galerii Sudeckiej zaplanowano na wiosnę 2013 roku. Galeria Sudecka ma zostać otwarta wiosną 2014 roku.

Galeria Sudecka w Jeleniej Górze powstanie w wyniku rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo. Będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczy m.in. budowy ronda, które stanowić będzie centralny punkt układu komunikacyjnego otaczającego obiekt od strony zachodniej i północnej, łączący się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia. W przyszłości rondo stanowić będzie istotny fragment zachodniej obwodnicy miasta i trasy wylotowej w kierunku Legnicy.

Region jeleniogórski liczy ponad 150 tys. mieszkańców, a samo miasto odwiedza rocznie ponad 60 tys. turystów, z czego blisko połowa to goście z zagranicy.

– Jelenia Góra z roku na rok zyskuje na popularności i odkrywa ją coraz więcej cudzoziemców, przede wszystkim z Niemiec i Czech.  To miasto z ogromnym potencjałem, otwierającym perspektywy rozwoju naszego centrum – mówi Karolina Prędota, Leasing Manager w Echo Investment.

Należąca do Echo Investment Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Trzypoziomowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W Galerii Sudeckiej zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.