Wizualizacja CH Serenada
Wizualizacja CH Serenada

Mayland Real Estate uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Serenada w Krakowie. Powierzchnia najmu Serenady wyniesie 42 tys. mkw. Wśród najemców, którzy podpisali umowy najmu są m.in. Reserved, który zajmie 1,5 tys. mkw. oraz House, który zajmie 500 mkw.

Centrum powstanie w rejonie największej w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych (łącznie 100 tys. mkw najmu) i będzie komplementarne do działających w sąsiedztwie sklepów wielkopowierzchniowych oraz kompleksu rozrywkowego.

Dzięki położeniu przy głównej osi komunikacyjnej Krakowa obiekt znajdzie się w strefie 15 min. dojazdu samochodem dla prawie pół miliona mieszkańców, czyli praktycznie całej lewobrzeżnej części miasta. CH Serenada będzie miało dwa poziomy handlowe oraz parkingi na 1700 miejsc. Autorem projektu architektonicznego centrum jest pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę kolejnych centrów handlowych. Pierwszym z nich będzie CH Wzgórze w Gdyni – największe centrum handlowe na Pomorzu.