CH Agora Bytom

– Cieszymy się, że będziemy zarządzać jednym z najważniejszych obiektów handlowych na Górnym Śląsku – mówi Aneta Rogowicz-Gała, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield.

-Jesteśmy przekonani, że nasza działalność pozytywnie wpłynie na wyniki centrum i pozwoli utrzymać jego silną pozycję na rynku- podkreśla Aneta Rogowicz-Gała. 

Cushman & Wakefield, została wybrana na zarządcę CH Agora Bytom, którego właścicielem jest duńska firma Braaten + Pedersen plus Partners.

– W związku z nowymi działaniami nie zmieni się zespół osób zarządzających Centrum Handlowym Agora Bytom– podkreśla Mirosław Cechowski, dyrektor CH Agora Bytom.

– Centrum cały czas się rozwija. Wyniki obiektu są bardzo zadowalające. Mamy konkretny pomysł na funkcjonowanie centrum i opracowaną strategię działania, którą konsekwentnie realizujemy. W pierwszym roku działania obiektu, przez 12 miesięcy odwiedziło go pięć milionów klientów. W roku kolejnym taka sama liczba osób odwiedziła galerię w 11 miesięcy. Przyrost obrotów też jest bardzo pozytywny. Dynamika przyrostu rok do roku wynosi ponad 23 procent. Projekt przyjął się bardzo dobrze na lokalnym rynku– mówi Mirosław Cechowski.

Agora Bytom została otwarta w listopadzie 2010 roku, znajduje się w centrum miasta, przy ul. Dworcowej – głównej ulicy handlowej Bytomia. Całkowita powierzchnia centrum wynosi 58 tys. mkw., z czego 29 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu. Agora Bytom pełni funkcję handlową, rekreacyjną i kulturalną. Oprócz ponad 100 sklepów w galerii znajduje się centrum rozrywki Fantasy Park, multipleks Cinema City, fitness klub Pure oraz sala widowiskowa.

Dział zarządzania nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield specjalizuje się w nowoczesnych obiektach biurowych oraz handlowych.

Braaten + Pedersen plus Partners działa na rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Skandynawii.