Wizualizacja Galerii Jurowieckiej

Na budowie białostockiej Galerii Jurowieckiej zostały zakończone prace związane z wykonaniem ścian szczelinowych, które zarazem są zewnętrznymi ścianami konstrukcyjnymi realizowanego obiektu. Prace- jak  podkreśla inwestor- przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Wykonując zobowiązania wynikające z podpisanej wcześniej z prezydentem Miasta Białystok umowy drogowej, wybudowano nowy kanał deszczowy, odwadniający pas drogowy ul. Jurowieckiej oraz przyległe ulice i działki budowlane. Wykonano również  nową magistralę wodną w ciągu ulicy Jurowieckiej. Wszystkie prace w pasie drogowym zostały zaprojektowane i wykonane na koszt inwestora i głównego wykonawcy Galerii Jurowieckiej, Przedsiębiorstwa Budowalnego Konstanty Strus.

Planowane rozpoczęcie typowych prac budowlanych nastąpi na początku grudnia 2012 r. Docelowo inwestycja obsługiwana będzie przez sześć żurawi wieżowych. Przy wznoszeniu stanu surowego Galerii Jurowieckiej pracować będzie ok. 200 osób. Planowany termin zakończenia stanu surowego inwestycji przewidywany jest za rok,  z uwzględnieniem ciągłej pracy ekip budowlanych w okresie zimowym.

Jak informuje PB Konstanty Strus po zrealizowaniu stanu surowego przedsiębiorstwo przystąpi do wykonywania prac związanych z instalacjami wewnętrznymi, przyłączami mediów oraz wykonaniem elewacji zewnętrznej i wykończeniem wnętrz. Planowane zakończenie prac i oddanie od użytkowania przewidujemy na pierwsze półrocze 2014 r.

Galeria Jurowiecka składać się będzie z dwóch kondygnacji podziemnych oraz trzech kondygnacji nadziemnych. Na kondygnacji -2 projektowany jest parking z 450 miejscami parkingowymi. Na kondygnacji -1 powstaną lokale handlowo-usługowych o powierzchni ponad 10 tys. mkw. z przeznaczeniem na sklepy odzieżowe. Na parterze zlokalizowane będą lokale handlowo-usługowych o łącznej powierzchnia około 4,3 tys. mkw. z przeznaczeniem na sklepy branży kosmetycznej i spożywczej. Na pierwszym piętrze o łącznej powierzchni sprzedaży ok. 5,6 tys. mkw.  przewidziano kolejne sklepy marek odzieżowych oraz sklep AGD i RTV. Drugie piętro o pow. ok 5 tys. mkw. przeznaczone będzie na rozrywkę i rekreację. Powstanie tam m.in. kino sieci Helios. Na tej kondygnacji najemcami będzie też sześć punktów gastronomicznych typu fast food, restauracja oraz kawiarnia. 

W  Galerii Jurowieckiej będzie też działał hotel Ibis Styles o wysokości 42 m z 13 kondygnacjami.

Proces komercjalizacji galerii jest zaawansowany- podkreśla inwestor. Potwierdzone są lokalizacje oraz warunki najmu dla kluczowych najemców, co stanowi ponad 50 proc. powierzchni najmu.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Obecnie firma realizuje dwie inwestycje o charakterze handlowym: Galerię S w Siedlcach oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku oraz kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym. Architektem obiektów jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.