Jan Mroczka

Spółka Rank Progress kupiła działkę w Mielcu. Planuje w tym miejscu budowę galerii handlowej. Galeria Aviator będzie mieć blisko 34 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 26 tys. mkw. powierzchni najmu.

W kompleksie znajdą się m.in.: hipermarket typu Dom i Ogród, supermarket spożywczy, centrum fitness, market RTV/AGD oraz wygodny parking na 1,2 tys. miejsc. Powstanie tam również pierwszy w regionie multipleks kinowy, Cinema3D. Będzie to pierwszy tak nowoczesny obiekt w liczącym prawie 65 tys. osób mieście.

– Galeria Aviator to kolejny znaczący krok w naszych planach ekspansji i rozwoju– mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress SA.

– Zdecydowaliśmy się na realizację projektu w Mielcu, ponieważ siła nabywcza regionu znacznie przewyższa średnią krajową. Na wysokie i stabilne dochody mieszkańców wpływ mają doskonale prosperujący przemysł oraz specjalna strefa ekonomiczna. To daje nam i naszym partnerom biznesowym gwarancję bezpieczeństwa oraz powodzenia tej inwestycji. Co ważne, nie ma w Mielcu tego rodzaju galerii handlowej. Mamy więc szansę stworzyć mieszkańcom wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce na mapie miasta- podkreśla Jan Mroczka. 

Inwestycja jest na etapie ostatnich prac projektowych i już wkrótce inwestor planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Rank Progress chciałby rozpocząć realizację Galerii Aviator wiosną przyszłego roku i zakończyć jesienią 2014 roku.

Projekt architektoniczny Galerii Aviator zakłada połączenie nowoczesnej powierzchni handlowej
z inspirowanymi lotnictwem detalami architektonicznymi.