Kino Helios

Spółka Agora SA, do której należy sieć kin Helios, poinformowała, że przychody segmentu kino, po trzech kwartałach wyniosły 143 mln zł , co oznacza spadek o 0,4 proc. Na ten wynik, jak czytamy w komunikacie, wpłynęła niższa sprzedaż biletów w kinach Helios.

Sieć sprzedała ich w tym czasie ponad 5 mln, ale było to o ponad 8 proc., mniej niż rok wcześniej. 

Segment odnotował zysk operacyjny na poziomie EBIT w wysokości 1,2 mln zł, a jego EBITDA operacyjna wyniosła prawie 16 mln zł.

Dzięki otwarciom nowych multipleksów Helios zarządza obecnie drugą największą siecią w Polsce, obejmującą 29 kin w 26 miastach. W listopadzie 2012 do sieci dołączyły dwa nowe kina zlokalizowane w Outlet Park Szczecin oraz w City Center Rzeszów. W ciągu najbliższych tygodni spółka Helios SA planuje także otwarcie kin w Bydgoszczy i Bełchatowie.

Helios SA należy do Grupy Agora SA. Spółka jest jednym z największych operatorów kin wielosalowych w Polsce. Firma działa od 1993 roku. Kina sieci Helios są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, w takich centrach i galeriach handlowych jak: Magnolia Park we Wrocławiu, CH Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu.