– Według naszych prognoz w czwartym kwartale 2012 roku powstanie w polskich centrach handlowych około 277 tys. mkw. powierzchni handlowej- prognozuje Karina Kreja dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa w CBRE w Polsce.

– Doliczając do tego około 268 tys. mkw. dotychczas oddanych, w całym roku przybędzie ok. 550 tys. mkw. To oznacza wzrost o jakieś 5 proc. w porównaniu do 2011 roku- mówi Karina Kreja.

– Przewidujemy, że w 2013 roku przybędzie w centrach handlowych ok. 535 tys. mkw. powierzchni handlowej. Natomiast w następnych latach rocznie oddawanych będzie ok. 300-350 tys. mkw. Taka wielkość będzie jeszcze wchłaniana przez rynek. Dynamika nowej powierzchni w centrach handlowych spadnie więc do ok. 3 proc., co będzie zbliżone do tempa wzrostu popytu konsumpcyjnego.

Firma CBRE, z siedzibą w Los Angeles zatrudnia około 34 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, zarządzania nieruchomościami oraz projektami, wyceny, usługi deweloperskie oraz usługi konsultingowe i analityczne.