Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Jeszcze w 2012 roku rozpoczną się prace budowlane przy Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Inwestor, Libra Project złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Otwarcie galerii planowane jest pod koniec 2014 roku.

– W tym tygodniu zostały złożone dokumenty. Teraz już czekamy na zielone światło od urzędu. Po uzyskaniu pozwolenia wprowadzimy ciężki sprzęt na plac budowy. Jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji – mówi Jakub Puchalski z firmy MGC Inwest, powiązanej z inwestorem Galerii Warmińskiej.

Galeria Warmińska będzie największym i najbardziej nowoczesnym kompleksem handlowym w Olsztynie. Dwukondygnacyjny obiekt będzie spełniał nie tylko funkcję handlową, ale też usługową, rekreacyjną i rozrywkową.

Na powierzchni blisko 116 tys. mkw. znajdzie się około 150 sklepów i punktów usługowych, a także kawiarnie i restauracje. Swoje salony otworzą tu m.in. Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, House, Cropp, New Yorker, RTV Euro AGD oraz delikatesy Piotr i Paweł.

W Galerii Warmińskiej powstanie też kręgielnia, klub fitness i 9-salowe Multikino. W obiekcie znajdzie się parking na około 1,2 tys. samochodów.