Wizualizacja Galerii Solnej

Galeria Solna w Inowrocławiu  jest skomercjalizowana w 77 proc. – informuje inwestor obiektu. Zostały tam podpisane dwie kolejne umowy najmu. W obiekcie pojawi się salon Smyk o powierzchni  616 mkw. oraz salon Empik o powierzchni 358 mkw.

– To kolejne w ostatnim czasie rozmowy z sieciami handlowymi zakończone podpisaniem kontraktów – mówi Iwona Pękalska, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project.

 – Są to znane i oczekiwane przez inowrocławian marki, które do tej pory nie były obecne w mieście. Jestem przekonana, że ich pojawienie się w mieście uatrakcyjni jego ofertę – dodaje Iwona Pękalska.

Dotychczas podpisano już umowy najmu z takimi sieciami jak: H&M, New Yorker, Reserved, Mohito, House, Cropp, Rossmann, elektromarket Avans czy Martes Sport.  Głównym operatorem spożywczym będzie hipermarket Tesco. Obecnie trwają negocjacje umów najmu na ostatnie lokale w centrum.
Galeria Solna będzie pierwszym wielofunkcyjnym obiektem handlowo-usługowym w Inowrocławiu.

Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ponad 30 tys. mkw. Galeria obejmie swym zasięgiem 200 tys. mieszkańców w promieniu 30 km. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco. W ofercie centrum znajdzie się około 100 sklepów, punktów usługowych, rekreacyjnych oraz restauracji i kawiarni. Wśród najemców znajdą się m.in.: Sinsay, Rossmann, Martes Sport czy elektromarket Avans. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1000 miejsc parkingowych.

Jej otwarcie zaplanowano na II kwartał 2013 roku. Już w grudniu 2012 roku zostanie zamknięty stan surowy obiektu. Zaawansowana jest także budowa ul. Wojska Polskiego.

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. Budową  obiektu zajmuje się powołana przez  inwestorów spółka ACE1.