Wizualizacja CH Serenada

Właściciel sieci Cubus wynajmie w Centrum Handlowym Serenada w Krakowie 750 mkw. Cubus to jedna z największych skandynawskich sieci odzieżowych. W Polsce należy do niej ponad 40 salonów sprzedaży.

Sieć posiada 240 sklepów w pięciu krajach: Norwegii, Szwecji, Niemczech, Polsce i na Litwie. Marka istnieje od 1966 roku, a w naszym kraju obecna jest od 1996 roku.

Powierzchnia najmu CH Serenada w Krakowie wyniesie 42 tys. mkw. Centrum powstanie w rejonie największej w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych (łącznie 100 tys. mkw. najmu) i będzie komplementarne w stosunku do działających w sąsiedztwie sklepów wielkopowierzchniowych oraz kompleksu rozrywkowego. Inwestor – Mayland Real Estate – uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowego Serenada w Krakowie.

Dzięki położeniu przy głównej osi komunikacyjnej Krakowa obiekt, jak informuje inwestor, znajdzie się w strefie 15 min dojazdu samochodem dla prawie pół miliona mieszkańców, czyli całej lewobrzeżnej części miasta. CH Serenada będzie miało dwa poziomy handlowe oraz parkingi na 1,7 tys. miejsc.

Autorem projektu architektonicznego centrum jest pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland obecnie realizuje budowę kolejnych centrów handlowych. Pierwszym z nich będzie CH Wzgórze w Gdyni – największe centrum handlowe na Pomorzu.