Wizualizacja Galerii Świdnickiej

Galeria Świdnicka, której inwestorem jest spółka Rank Progress SA, została wyróżniona w plebiscycie Sudeckie Kryształy. Nagrodę przyznano w kategorii Najlepsza Inwestycja. Galerię Świnicką wyróżniono za wnoszenie istotnego wkładu w rozwój Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem powiatów: dzierżoniowskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Centrum handlowe zostało wybrane spośród wielu firm działających w regionie.

– Plebiscyt Gospodarczy Sudeckie Kryształy jest jednym z największych wydarzeń promujących przedsiębiorczość w regionie Sudetów. To dla nas wyjątkowa nagroda, gdyż podkreśla dobrą jakość i trafność inwestycji w Świdnicy – mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress SA. – To wyróżnienie jest również uhonorowaniem naszych najemców. To dzięki nim tworzymy galerie i centra handlowe, które są dostosowane do możliwości lokalnych rynków i odpowiadają na potrzeby ich mieszkańców. Bez naszych partnerów realizacja kolejnych przedsięwzięć nie byłaby możliwa. 

Plebiscyt Sudeckie Kryształy odbywa się corocznie. Firmy, instytucje oraz stowarzyszenia i organizacje są wyróżniane za odniesiony sukces, sprawność działania, a także solidność i rzetelność. Organizatorem Plebiscytu jest Telewizja Sudecka z siedzibą w Bielawie.

Galeria Świdnicka, o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw., została otwarta w marcu 2012 roku. To jedyna galeria handlowa w mieście. Prace dotyczące dogodnej komunikacji w rejonie obiektu warte były 4 mln zł i zostały sfinansowane przez Rank Progress. Wśród najemców Galerii Świdnickiej są między innymi takie marki, jak: Apart, CCC, Centro, Cropp Town, Diverse, Esotiq & Henderson, House, Mohito, Monnari, Orsay, Pupil-Zoo, Reserved, a także sieci: Drogeria Natura, Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann czy Vision Express. Znajdują się w niej również: centrum fitness, kino Cinema3D oraz restauracje: Broaster Chicken, Choice, Efez, Siciliano, 123 Super Smaki i Cafe Vanila.   

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.