Galeria Malta

Oferta gastronomiczna poznańskiej Galerii Malta została powiększona w listopadzie o trzy nowe lokale. W strefie food court ruszyła pierwsza w Polsce restauracja Guac’n’Ole, w której kucharze na oczach klientów przygotowują tradycyjne potrawy kuchnii meksykańskiej.

Najemcą obiektu została też sieć Berlin Döner Kebap, serwująca kuchnię turecką w berlińskim stylu. Otwarto również nową kawiarnię Costa by coffeeheaven.

– Wybór Galerii Malta na miejsce premiery nowych marek świadczy o naszej silnej pozycji na rynku centrów handlowych- podkreśla Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

-Cieszy nas też fakt, że dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom tak ciekawą i zdywersyfikowaną ofertę z obszaru gastronomicznego. Dzięki naszym nowym najemcom mają oni dostęp do najlepszych produktów i smaków z różnych stron świata- mówi Tomasz Wojsz.

Dwie nowe restauracje w ofercie galerii to sprawdzone za granicą koncepty gastronomiczne. Idea firmy Fresh Mexican Grill w unikalny sposób łączy dwie skrajności: fast food i slow food. W ofercie Guac’n’Ole znajdują się tradycyjne dania meksykańskie, takie jak taco czy buritos, przygotowywane z różnych rodzajów mięs oraz salsy, a także oryginalne sałatki i menu dla dzieci. Nowy koncept, popularny w Stanach Zjednoczonych, do Polski wprowadza firma Fresh Mexican Grill sp z o.o. Restauracja Guac’n’Ole zajmuje powierzchnię 30 mkw. w strefie food court na drugim piętrze Galerii.

Sieć Berlin Döner Kebap większość składników do produkcji dań – mięso, przyprawy, jogurty i wypieki – importuje z Berlina. Restauracja Berlin Döner Kebap w Galerii Malta jest częścią rozwijajacej się sieci gastronomicznej. Pierwszy lokal Berlin Döner Kebap w Poznaniu zajmuje powierzchnię 33 mkw. w Pasażu Niebieskim na drugim piętrze strefy food court.

Na parterze galerii 75 mkw. wynajęła CHI Polska SA na kawiarnię Costa by coffeeheaven. To druga kawiarnia tej sieci w Galerii Malta bowiem Costa by coffeeheaven zajmuje także 95 mkw. ogródka na parterze u zbiegu Pasaży Niebieskiego i Pomarańczowego. Marka powstała z niedawnego połączenia dwóch koncepcji kawiarni: działającej od 12 lat w Polsce kawiarni coffeeheaven oraz Costa Coffee.

Galerią Malta zarządza firma Neinver. W trzykondygnacyjnym kompleksie o całkowitej powierzchni 162 tys. mkw. powstało 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się  w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania.