Sklep Organic Farma Zdrowia

Sprzedaż Organic Farma Zdrowia SA, właściciela sieci delikatesów z żywnością ekologiczną,  po III kwartałach 2012 roku przekroczyła 27 mln zł i była wyższa o 19,2 proc. w porównaniu do sprzedaży osiągniętej w analogicznym okresie 2011 roku.

Wpływ na wyniki miało zwiększone zainteresowanie zakupami ze strony klientów osiągnięte dzięki poprawie oferty asortymentowej, ciągłości dostaw i jakości obsługi klientów – podaje spółka w komunikacie.

Jak podkreśla spółka – znaczenie miały też rewitalizacja delikatesów spółki w Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu oraz otwarcie nowych delikatesów w Konstancinie pod Warszawą.

Wpływ na poprawę rentowności miała zwiększona sprzedaż oraz znaczne obniżenie miesięcznych kosztów dzięki zamknięciu dwóch (z kilku) najbardziej nierentownych obiektów w Krakowie z początkiem lipca.

Organic Farma Zdrowia SA to sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi.  Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach handlowych. Obecnie w sieci znajduje się 21 sklepów w dziewięciu miastach w Polsce m.in.: w CH Galeria Krakowska, Złotych Tarasach w Warszawie, czy Poznań Plaza. Firma prowadzi też sprzedaż za pomocą sklepu on-line.