Salon Ochnik

Spółka Ochnik, właściciel sklepów z odzieżą i galanterią skórzaną, w listopadzie 2012 roku powiększyła swą sieć o salon w Galerii Rzeszów oraz  sklep outletowy w Outlet Park Szczecin. Obydwa otwarte sklepy mają powierzchnię około 90 mkw.

Tym samym produkty marki Ochnik można nabyć już w 65 salonach w Polsce oraz jednym na terenie Niemiec.

Ochnik sp. z o.o. została utworzona w 1989 roku i zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży oraz galanterii skórzanej oraz dodatków. Siedziba firmy mieści się w Garwolinie.

Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 66 salonów firmowych. Sklepy są zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych w całej Polsce (najwięcej znajduje się w województwie mazowieckim i śląskim). Średnia powierzchnia otwieranych salonów to od 60 do 90 mkw.

Produkty marki Ochnik można także kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego, który funkcjonuje od 2009 roku.  Jak podkreśla Monika Jedlińska Commerce & Web Manager w spółce Ochnik -jest to  ważny kanał sprzedaży. Umożliwia dotarcie do klientów, którzy znają markę, a mieszkają poza dużymi metropoliami, zwiększa obroty i umożliwia sprzedaż produktów klientom spoza Polski.