Media Markt
Media Markt

W połowie listopada 2012 roku nastąpiło otwarcie marketu Media Markt w Gdyni. Będzie to pierwszy salon tej sieci w Gdyni i drugi w Trójmieście. Obiekt zbudowała firma Atrium Poland Real Estate Management.

– Rozwijając naszą sieć wybieramy partnerów gwarantujących rzetelną realizację projektu – mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

– Współpracowaliśmy z grupą Atrium już przy innych inwestycjach – m.in. w Atrium Biała w Białymstoku, w Atrium Koszalin, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Copernicus w Toruniu i jesteśmy przekonani, że nasze kolejne, wspólne działania, również zakończą się sukcesem.

Budynek Media Markt będzie obiektem wolnostojącym o powierzchni 5 tys. mkw. Dla klientów przeznaczonych będzie 150 miejsc parkingowych.

Media Markt jest międzynarodową siecią marketów elektronicznych, oferujących najpełniejszy na rynku asortyment sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, AGD, telewizorów, urządzeń audio-wideo i biurowych oraz akcesoria. Ofertę uzupełniają książki w klasycznej postaci oraz audio- i e-booki, gry komputerowe, filmy, muzyka oraz szeroki wybór biletów na imprezy kulturalne i sportowe. Obecnie sieć Media Markt posiada 45 marketów w 37 miastach i jest liderem branży elektroniki użytkowej w Polsce.

Atrium European Real Estate Limited to firma działająca na rynku nieruchomości zajmująca się przede wszystkim inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów. Atrium działa na terenie Polski, Czech, Słowacji, w Rosji, na Węgrzech, w Rumunii i na Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 20 działających centrów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 379 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.