Katarzyna Kamińska-Nobis

– Mamy powody do dumy – Green Wall czyli zielona ściana, zaprojektowana specjalnie do wnętrz, po raz pierwszy pojawia się w galerii handlowej w Polsce – mówi Katarzyna Kamińska-Nobis dyrektor departamentu administracji i najmu MIG.

-Zastosowaliśmy ją w salonie Sizeer Premium w Manufakturze w Łodzi oraz w Galerii Rzeszów do udekorowania przestrzeni instore- podkreśla Katarzyna Kamińska-Nobis. 

 W Polsce do tej pory Green Wall-e pojawiały się sporadycznie w biurowcach, prywatnych apartamentach i salonach spa. Idea zielonej ściany przywędrowała do Polski z Francji – autorem projektu jest botanik Patrick Blanc, który w ten sposób chce propagować humanizację powierzchni architektonicznej. Do jej zamontowania zostały użyte stalowe profile, które są wypełnione czterowarstwową tkaniną z kieszeniami na rośliny. W tkaninie rozprowadzone są rury nawadniające, a w specjalnym podłożu – posadzone dojrzałe rośliny.

– Ściana musi być specjalnie doświetlana, przynajmniej przez 12 godzin dziennie. Do jej budowy zostało użytych kilkanaście gatunków roślin – mówi Katarzyna Kamińska-Nobis.

-To był strzał w dziesiątkę. Nasze salony zyskały nie tylko wyjątkowy mikroklimat (Green Wall pokrywają rośliny tropikalne) ale także unikatowy i oryginalny wygląd, jakiego nie ma w innych galeriach handlowych w Polsce. Ściana dodatkowo jest wyposażona w kilka ekspozytorów na wyjątkowe produkty, które zasługują na szczególną uwagę naszych klientów. To świetne miejsce do prezentacji ikon każdej z marek. Ponadto – inspiruje naszych klientów. Często robią sobie na tle ściany zdjęcia, dzielą się nimi na portalach społecznościowych. Green Wall w Manufakturze przyciągnął nawet producentów jednego ze znanych seriali. Na jeden dzień nasz salon zamienił się w plan zdjęciowy. Cieszymy się z takiej popularności – Sizeer staje się nie tylko punktem handlowym, ale także miejscem spotkań – dodaje Kamińska-Nobis.