Kino sieci Cinema City

Zysk netto Cinema City w III kwartale 2012 roku wzrósł do ponad 8 mln euro  – informuje w raporcie spółka. Liczba biletów sprzedanych w III kwartale 2012 roku wzrosła do 9,7 miliona ( wzrost o 7,7 proc.).

Przychody ogółem Cinema City w okresie 9 miesięcy 2012 r. wyniosły 197 mln euro, czyli o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Ten spadek był następstwem głównie niższej frekwencji w Polsce w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku, a także osłabienia polskiego złotego, węgierskiego forinta i rumuńskiego leja wobec euro w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Osłabienie to zostało częściowo skompensowane przez wzrost średnich cen biletów w walutach lokalnych w większości krajów, w których spółka prowadzi działalność, a także wzrost liczby sprzedanych biletów na niektórych rynkach. W samym trzecim kwartale przychody wzrosły o 8 proc. dzięki dobremu repertuarowi filmów międzynarodowych oraz działalności nowo otwartych kin w ostatnich 12 miesiącach.

W 2012 r. spółka otworzyła 4 kina z łącznie 50 ekranami i zamknęła 2 kina z 11 ekranami. W marcu 2012 spółka otworzyła 8-ekranowy multipleks w Ostrawie, w Czechach, a także zamknęła 8-ekranowe kino Hostivar w Pradze. W maju 2012 roku spółka otworzyła 8-ekranowy multipleks w Constancie, w Rumunii oraz 10-ekranowy obiekt w Burgas, w Bułgarii. W lipcu 2012 roku spółka otworzyła swój reprezentacyjny 24-ekranowy projekt, megapleks Yes Planet w Rishon LeZion w Izraelu, a we wrześniu zamknęła 3-ekranowe kino w Bat Yam, w Izraelu. Na  dzień 30 września 2012 Cinema City prowadziła 97 kin z 940 ekranami.

W pierwszej  połowie 2012 roku spółka zakończyła cyfryzację swoich wszystkich sal kinowych i w chwili obecnej jej wszystkie ekrany wyposażone są w projektory cyfrowe.

– W trzecim kwartale zrobiliśmy postępy. Świetne otwarcie Yes Planet w Rishon Lezion w Izraelu,
dobry repertuar filmów międzynarodowych oraz korzyści z pełnej cyfryzacji naszej sieci przełożyły się
na zwiększone przychody i marże i znacznie poprawiły nasze skumulowane wyniki w 2012 r. – powiedział Moshe Greidinger, prezes Cinema City International.

Cinema City International prowadzi 97 multipleksów z 940 ekranami w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). 31 kolejnych wielosalowych kin jest w przygotowaniu bądź w budowie, w których znajdzie się około 330 ekranów.

– Czwarty kwartał rozpoczął się już dobrze wraz z dobrymi wynikami filmu Skyfall z serii James Bond na wszystkich naszych rynkach działalności, gdzie jednocześnie jesteśmy dystrybutorem tego tytułu. Czekamy na ostatnią część Sagi Zmierzch oraz na długo oczekiwaną pierwszą część Hobbita, które są dwoma wydarzeniami dla branży – powiedział Moshe Greidinger.

– Planujemy otwierać kolejne Cinema City w nadchodzących kwartałach. Wkrótce w grudniu otworzymy nasze 14. kino w Rumunii, w Ploiesti. W 2013 będziemy pracować nad otwarciami w Bułgarii, Rumunii i Izraelu.